Akademia Górniczo-Hutnicza im. St. Staszica w Krakowie i Infofinder sp. z o.o. zawarły w dn. 06.12.2021 r porozumienie nawiązujące długoterminową współpracę.

 

Współpraca zakłada prowadzenie wspólnych badań i poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań oraz technik cyfrowych związanych z robotyzacją systemów logistycznych szpitali.

Wprowadzenie robotów do przestrzeni publicznej, szczególnie w specyficznym miejscu jakim jest szpital jest dużym wyzwaniem wymagającym szerokich badań w zakresie komunikacji cyfrowej i systemów bezpieczeństwa.

 

Roboty poruszające się po szpitalnych korytarzach wraz z personelem medycznym, pacjentami i osobami postronnymi są wizją która urzeczywistnia się w wielu krajach świata. Najważniejszym jednak aspektem jest skoncentrowanie się personelu medycznego na czynnościach związanych z potrzebami pacjenta, a nie logistyki
 

Porozumienie zostało podpisane przez Prorektora ds. Współpracy AGH prof. Rafała Wiśniowskiego oraz prezesa zarządu Infofinder Mariusza Kleszczewskiego. Koordynatorami zostali:

  • ze strony AGH: dr hab. inż. Jarosław Konieczny, prof. AGH, Wydział Inżynierii Medycznej i Robotyki
  • ze strony Infofinder sp. z o.o.: Czesław Wandzel.

 

https://www.agh.edu.pl/aktualnosci/info/article/agh-podpisala-porozumienie-o-wspolpracy-z-infofinder/

06 grudnia 2021

Podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy 
Infofinder i AGH

+48 32 205 54 53

biuro@infofinder.pl

+48 32 205 54 53